Pitbull Patryk Vega Świdwin

Zachodniopomorskie

Z roku 2005 filmów mających o pracy policji wyszło już dużo. Jednak nadal nie zapomnieliśmy o drinkiem z klasyków gatunku, który powstał tylko w drugim roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś bardzo znaczącego i jedynego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych problemów i prowadzenia brutalności, Rzeczywiście było również a w ostatniej produkcji.

Pitbull Patryk Vega Dobra

Dzięki temu filmowi wszyscy zaczęliśmy spoglądać na pracę policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Swoją karierę dają dużo dobra, sumiennie, potrafią siedzieć w wersji. Ale po godzinach wszystek spośród nich wymaga borykać się z naturalnymi problemami, które osłabiają im występowanie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Swoją karierę dają dużo dobra, sumiennie, potrafią siedzieć w wersji.

Ale po godzinach wszystek spośród nich wymaga borykać się z naturalnymi problemami, które osłabiają im występowanie. Gebels (wykonywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi rywalizować z kobietą, która stara się otrzymać mu pełnomocnictwa do pielęgnacji nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w ostatniej osobie Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, a bardzo wymaga odpracować jeszcze dwa miesiące, które dostały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z powodu niezrozumienia ze perspektywy ojca, znajomych, a oraz w odreagowaniu na stres połączony z produkcją jest w jeszcze to ogromniejsze problemy z narkotykami. Metyl (w jakiego rolę przyłączył się Krzysztof Stroiński) jest już nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś ułożyć nasze mieszkanie prywatne. Ostatnim członkiem systemu jest Despero (Marcin Dorociński), jaki znajduje się w bardzo niekomfortowej i delikatnej sytuacji, wdaje się on bowiem w interes z córką poszukiwanego przez zespół przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Dobra

Strony te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze prowadzi naszą funkcję, a gra nią stanowi panem bez skazy, idealnym stróżem prawa, jaki z możliwością rozwiązuje wszelki temat i przeciwności losu. Bohaterowie wykreowani przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Mimo tego, że ważne minuty mogą dostarczać nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i zadawania sobie pytania: O co dobrze postępuje w obecnym filmie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki system, że kiedy już pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Dobra

Odkrywa jeszcze to nowocześniejsze aspekty książce w Sektorze ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim podają się bohaterowie. Jednak lub ich wzór byłby naprawdę zdrowy i naturalny, gdyby posługiwali się poprawną polszczyzną? Zupełnie nie, przekleństwa i wulgaryzmy w obecnym sukcesu nie rażą, aż tak mocno i podkreślają charaktery postaci, oraz warunki miejsca w jakim tworzą.

Patryk Vega zdecydował się u młodych aktorów, postawić również na tych starszych i niezwykle cenionych przez naszą publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w prywatnych pozycjach zapisali się fenomenalnie, zresztą po ich sposobie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dobrze zapisali się w kwestii policjantów, którzy pogubili się we innym życiu indywidualnym także wymagają tyczyć się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej praktyki reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film jest wadę. Stanowi nią dźwięk, jaki został wykonany nie najlepiej, przez co niektórzy mogą nosić przez to fakt z czystym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Dobra

Każde z osoby nie są czarno białe, pokazują nam się z przeciwnych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który staje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często przedstawiani są jako kobiety idealne, siedzące na straży prawa, często są bez skazy, posiadają odpowiednie życie, kochająca żonę a dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy dobrych ludzi, którzy wykonują trudną pracę, i po niej wymagają tyczyć się z osobnymi demonami. Oczywiście wtedy zrobiło, że film spotkał się z tak dobrym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został nagrodzony przez publiczność, jaka zamierzałam już dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, rodzą się o dużo bardziej oryginalne i dobre.

Pitbull Patryk Vega Dobra

 

źródło artykułu PitBull

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o